Trenérské dovednosti pro interní trenéry

Na základě celosvětových  zkušeností a průzkumů názorů účastníků rozvojových programů, které realizovala společnost Krauthammer, naše rozvojové aktivity stavíme na tom, co si účastníci skutečně myslí a jak posuzují hodnotu rozvojových programů. Tento program interním trenérům pomůže zajistit soulad s hodnotami, kterých si účastníci cení, a osvojit si účinné přístupy k facilitaci rozvojových aktivit.

Popis programu

Program Trenerské akademie pro interní trenéry se zaměřuje na téma, které interní trenéři často přehlížejí – tj. efektivní facilitace diskuse s ohledem na užitek pro reálnou praxi. Program bude zahrnovat  případové studie šité na míru, které simulují  reálnou tréninkovou aktivitu a interakci s účastníky.

Současně program zahrnuje principy zkušenostního a akčního vzdělávání. Jednotlivé implementace jsou takzvaně „strategicky přizpůsobené“, tj. šité na míru s cílem zvýšit relevanci náplně školení a maximalizovat udržení  znalostí. Tento 4 denní program je zasazený do kontextu interního vzdělávání. Účastníci se vzdělávají  jednotlivě i ve skupinách a maximálně využívají znalosti a zkušenosti jednotlivých členů.

V první části programu se účastníci seznámí se klíčovými principy pro realizaci vzdělávací aktivity. Naučí se dosáhnout při rozvojové aktivitě souladu se zákazníkem. Zjistí, jak si získat důvěru účastníka a jak si vytvořit určitý „náskok“ tím, že budou schopni předvídat jejich očekávání. Účastníci se poté seznámí s 6 kroky učebního cyklu, díky němuž si osvojí cílený přístup k rozvojovým aktivitám. Jedná se o přístup, který zprostředkovává účastníkům tréninku očekávanou hodnotu a facilitátorům umožňuje naladit se na stejnou vlnu. Poté budou účastníci pracovat s nástroji a technikami (cíle tréninku, klíčová sdělení, tréninkové výzvy, zpětná vazba, používání příběhů a modely), které použijí během vzdělávacích aktivit.  Program počítá s využitím vlastních modulů, na kterých si účastníci nudou zkoušet uplatnění načerpaných poznatků.

Pro koho je kurz určen: Interním trenérům
Délka kurzu: 2 dny
Kdo kurz vede: Dušan Sameliak
Místo konání: JVC Pulse Studio
Jazyk: Čeština
Cena: 9.600,-

Po absolvování tréninku budete vědět jak:

... jak získat si důvěru účastníků, vytvořit si „náskok“ a pochopit, co účastník od tréninku / workshopu očekává.
... jak analyzovat očekávání účastníků a naučit se komunikovat na základě účinných přístupu k facilitaci.
...jak se naučit používat Model ,,Geamification“ pro přenos klíčových sdělení a hodnoty během zahajovací, střední a závěrečné fáze rozvojových aktivit.
... jak si stanovit rozvojové cíle a vytvořit klíčová sdělení pro úspěšnou realizaci rozvojové aktivity.
... jak sladit obsah, metody facilitace s reálnými a praktickými výzvami účastníka.
... jak používat příběhy a modely, díky nimž si účastník lépe zapamatuje obsah vzdělávací aktivity.
... jak maximálně zdokonalit svoji schopnost facilitace díky vhodně kladeným efektivním otázkám.
... rozpoznat různé styly komunikace; poznat zákonitosti interakce různých stylů a umět se jim přizpůsobit.
... jak efektivně pracovat během vzdělávací aktivity s potřebami, které si vzájemně konkurují, a naučit se účinně facilitovat interakci s účastníky.

Program kurzu

Den 1
Den 2

Co říkají klienti a účastníci kurzů

Spolupráce s Dušanem posunula myšlení našich vedoucích k propojení našich týmů a talentů s aspiracemi a strategickými iniciativami organizace. Dušan je akcelerátor pozitivní transformace, který využívá měnící se prostředí v našem podnikání.

Michal Jurče - Člen představenstva - BENU Česká republika a.s.

Dušan má skvělé zkušenostmi v oblasti rozvoje obchodních dovedností, finanční gramotnosti, budování byznysových vztahů a spolupráce. Velmi oceňuji proaktivní přístup a jeho velkou zkušenost s obchodní praxí, která pomohla našim zástupcům vidět věci z jiného úhlu pohledu.

Michal Vondrák - Manažer rozvoje - Palírna U Zeleného stromu a.s.

Dušan změnil myšlení našeho prodejního týmu tak, aby zvýšili úroveň spolupráce a rozšířili partnerství s našimi klienty, aby přinesli sdílenou přidanou hodnotu.

David Podhajský - Obchodní manažer - ČEZ ESCO, a.s.

Dušan je zdrojem neotřelých nápadů a tipů, jak propojit teorii z praxí. Dušan je inspirátorem a spolehlivým parťákem nejen pro osobní rozvoj, ale i v otázkách zajištění materiální stability a osobní prosperity.

Vratislav Hložek - Oblastní manažer - Heineken s.r.o.

Dušan je vynikající profesionál se skvělými mezilidskými dovednostmi a rozsáhlými zkušenostmi z praxe. Jeho proaktivní přístup učinil naše workshopy velmi produktivním a přinesl mnoho užitečných nástrojů v našich každodenních činnostech. Dušan umožňuje snadno spojovat lidi a rozvíjet jejich dovednosti v oblasti silných a slabých stránek. Bylo by potěšením znovu spolupracovat s Dušanem na dalších projektech rozvoje lidí.

Marcin Bryniak - Generální ředitel - MECALUX a.s.
O mně
Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše