Trenérské dovednosti pro trenéry

Každá vzdělávací aktivita může být příjemnou zkušeností, pokud ho vede někdo, kdo je autentický a věrohodný. Proto je důležité vybrat si trenéra, který dokáže upoutat a nadchnout pro pozitivní změnu. 

Program Trenérské akademie se zaměřuje na téma, které trenéři, facilitátoři nebo pedagogové často přehlížejí – tj. efektivní facilitace diskuse s ohledem na užitek pro reálnou praxi. Program zahrnuje případové studie šité na míru, které simulují  reálnou tréninkovou aktivitu a interakci s účastníky.

Na základě mezinárodních zkušeností a průzkumů názorů účastníků rozvojových programů, které realizovala společnost JVCPULSE, naše rozvojové aktivity stavíme na tom, co si účastníci skutečně myslí a jak posuzují hodnotu rozvojových programů. Program trenérské akademie pomůže zajistit rozvoj 5 klíčových kvalit profesionálního trénéra, kterých si účastníci cení, a osvojit si účinné přístupy k facilitaci rozvojových aktivit. 

Komunikace: Komunikace skutečně hraje v procesu vzdělávání zásadní roli. Školitel nebo trenér proto musí mít účinné i efektivní komunikační dovednosti, aby účastníci školení mohli být k jeho výkladu upotáni. 

Věrohodnost: Každý trenér či lektor musí mít nejen odborné znalosti v jakémkoli oboru, než o něm začne hovořit před širokou veřejností. Ale musí tyto dovednosti, znalosti a zkušenosti umět převést do reálné  praxe.   Excelentní instruktor proto musí mít odvahu vystoupit ze své konfortní zóny a neustále rozvíjet a aktualizovat své vlastní schopnosti a znalosti. 

Flexibilita: Profesionální trenér musí být dostatečně flexibilní, bez předsudků a obav, aby dokázal přijímat nové nápady, myšlenky a vize. Musí být  dynamický, aby mohl vyzkoušet jiný postup či metodu v závislosti na aktuální situaci ve vzdělávacím procesu a školených osob.

Trpělivost: Dobrý školitel respektuje slabé stránky či nedostatky účastníků a snažit se je přeměnit v přednosti a posilovat silné stránky. Sebevědomí je základní ingrediencí pro jakoukoli změnu a proto umět pracovat s nedfostatky druhých je skutečné mistrovství .

Respekt: Existují situace, že školitel je konfrontován v nějakém diskutovaném tématu. Nesmí však nikdy ztratit nadhled nebo hlavu a nechat se strhnout k veřejné konfrontaci, která má za výsledek demotivaci účastníků tréninku. 

Pro koho je kurz určen: Lektorů, facilitátorům a trenérům, tedy všem kteří mají za odpovědnost předávat schopnosti či vědomosti.
Délka kurzu: 2 dny
Kdo kurz vede: Dušan Sameliak
Místo konání: JVC Pulse Studio
Jazyk: Čeština
Cena: 7.800,- Kč bez DPH. Cena zahrnuje 2 školicí dny, tréninkové materiály, náklady na školící místnost a techniku.
Termíny:
12.9.2023 9:00 - Přihlásit se

Po absolvování kurzu získáte:

Jak získat si důvěru účastníků, vytvořit si „náskok“ a pochopit, co účastník od tréninku / workshopu očekává.
Jak analyzovat očekávání účastníků a naučit se komunikovat na základě účinných přístupu k facilitaci.
Jak se naučit používat Model ,,Geamification“ pro přenos klíčových sdělení a hodnoty během zahajovací, střední a závěrečné fáze rozvojových aktivit.
Jak si stanovit rozvojové cíle a vytvořit klíčová sdělení pro úspěšnou realizaci rozvojové aktivity.
Jak sladit obsah, metody facilitace s reálnými a praktickými výzvami účastníka.
Jak používat příběhy a modely, díky nimž si účastník lépe zapamatuje obsah vzdělávací aktivity.
Jak maximálně zdokonalit svoji schopnost facilitace díky vhodně kladeným efektivním otázkám.
Jak rozpoznat různé styly komunikace; poznat zákonitosti interakce různých stylů a umět se jim přizpůsobit.
Jak efektivně pracovat během vzdělávací aktivity s potřebami, které si vzájemně konkurují, a naučit se účinně facilitovat interakci s účastníky.

Nejčastější dotazy

DEN 1 - 13.4.2023 od 9:00 do 17:00
DEN 2 - 14.4.2023 od 9:00 do 17:00

Co říkají klienti a účastníci kurzů

Spolupráce s Dušanem posunula myšlení našich vedoucích k propojení našich týmů a talentů s aspiracemi a strategickými iniciativami organizace. Dušan je akcelerátor pozitivní transformace, který využívá měnící se prostředí v našem podnikání.

Michal Jurča - Člen představenstva - BENU Česká republika a.s.

Dušan má skvělé zkušenostmi v oblasti rozvoje obchodních dovedností, finanční gramotnosti, budování byznysových vztahů a spolupráce. Velmi oceňuji proaktivní přístup a jeho velkou zkušenost s obchodní praxí, která pomohla našim zástupcům vidět věci z jiného úhlu pohledu.

Michal Vondrák - Manažer rozvoje - Palírna U Zeleného stromu a.s.

Dušan změnil myšlení našeho prodejního týmu tak, aby zvýšili úroveň spolupráce a rozšířili partnerství s našimi klienty, aby přinesli sdílenou přidanou hodnotu.

David Podhajský - Obchodní manažer - ČEZ ESCO, a.s.

Dušan je zdrojem neotřelých nápadů a tipů, jak propojit teorii z praxí. Dušan je inspirátorem a spolehlivým parťákem nejen pro osobní rozvoj, ale i v otázkách zajištění materiální stability a osobní prosperity.

Vratislav Hložek - Oblastní manažer - Heineken s.r.o.

Dušan je vynikající profesionál se skvělými mezilidskými dovednostmi a rozsáhlými zkušenostmi z praxe. Jeho proaktivní přístup učinil naše workshopy velmi produktivním a přinesl mnoho užitečných nástrojů v našich každodenních činnostech. Dušan umožňuje snadno spojovat lidi a rozvíjet jejich dovednosti v oblasti silných a slabých stránek. Bylo by potěšením znovu spolupracovat s Dušanem na dalších projektech rozvoje lidí.

Marcin Bryniak - Generální ředitel - MECALUX a.s.
Realizované projekty
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše