SNAŽÍTE SE ZNOVU ZAŽEHNOUT SVŮJ PLAMEN? ZAŽIL JSEM TO STEJNÉ

ZÁBAVNÝ FAKT
Všichni vás mají rádi, když se držíte scénáře a plníte své role podle očekávání a přání. Nikdo o vás nestojí, když: chcete být sami sebou, máte vlastní názor, zpochybňujete zavedená pravidla nebo vidíte věci jinak a chcete je dělat po svém. To je pro mnoho lidí tvrdá realita, protože je v rozporu s naším přirozeným instinktem chtít být oblíbený, přijímaný a milovaný. Jediný způsob, jak můžeme být skutečně tím, kým jsme (nebo alespoň tím, kým chceme být), je však být autenticky sami sebou, bez ohledu na to, co to znamená pro ostatní nebo pro celou společnost.

Otázka zní: zbavíte se potřeby uznání ze strany druhých?

V KORPORÁTU
Vždy mě fascinovali lidé a jejich výzvy, zejména pokud jde o práci. Od chvíle, kdy jsem začala pracovat v oblasti prodeje, jsem si velmi dobře uvědomovala, jak obtížné může být pro lidi změnit práci.
A to je důvod, proč jsem se rozhodl pro kariéru v oblasti školení a rozvoje lidí. Po mnoha letech, oklikách a kariérních změnách se mi to nakonec podařilo. Čím více jsem však pronikal do podstaty systému firemního vzdělávání, tím více jsem si uvědomoval, že se vše smrskává na jediný cíl: výkon a výsledky. A i když jsem změnil působiště a začal pracovat pro externí poradenské firmy, metody a přístupy byly stejné. Proto jsem se rozhodl znovu odejít a začal budovat vlastní systém vzdělávání - vzdělávání, kde je na prvním místě člověk jako osoba a klíčový je respekt k jeho jedinečnosti, potřebám, snům a potenciálu.

POJĎME SE VRÁTIT O KOUSEK ZPÁTKY
Měl jsem však jasnou představu, že se chci věnovat kariéře v oblasti školení a rozvoje lidí. Po mnoha letech, oklikách a změnách kariéry se mi to nakonec podařilo. A nyní jsem si splnil svůj sen - jsem výkonným koučem, který pomáhá lidem budovat jejich kariéru s důvěrou a silou. Ale jakkoli jsem rád pomáhál druhým dosahovat jejich cílů, je tu jedna věc, která mě opravdu štvala: vše se smrskávalo na jeden cíl: výkon a výsledky. I když jsem změnil působiště a pracoval pro externí poradenské firmy, metody a přístupy byly stejné - šlo o to, aby lidé podávali co nejlepší výkony a mohli tak přinášet výsledky pro svou firmu. Ale co respektování každého člověka jako individuality? Co takhle pomoci jim zjistit, v čem jsou jedineční, a pak jim pomoci pracovat na naplnění jejich potenciálu?

TO JE TO, CO CHCI DĚLAT!
Proto jsem se rozhodl znovu odejít a začít budovat svůj vlastní vzdělávací systém: vzdělávání, kde je na prvním místě člověk jako osobnost a kde je na prvním místě respekt k jeho jedinečnosti, potřebám, snům a potenciálu.

NEBYL JSEM SÁM
Za dobu 25let jsem realizoval, stovky seminářů, přednášek, pozorování a rozhovorů s přáteli, manažery, klienty, rodinami a kolegy o situacích, kdy dosáhli svého limitu a už nedokázali fungovat tak, jak by si normálně přáli. Problémy je začali pohlcovat do té míry, že se cítili otupělí, rezignovaní, zažívali extrémní pochybnosti o sobě samých a mnohdy to ovlivnilo jejich vztahy s přáteli a rodinou. Ve firemním prostředí jsem potkal skvělé, úspěšné lidi, kteří vyhořeli a rozpadli se na prach. Potkal se i s těmi, kteří šířili obavy, nejistotu a využívali manipulací k upevnění svých osobních cílů. Potkal jsem skvělé rodiče, kteří selhali a znovu našli cestu jeden k druhému a ke svým dětem. Setkal jsem se s mladými, kteří byli na začátku svého života a kariéry, bez zápalu, naděje a cíle. Uvědomil jsem si, že jsem na tom v podstatě uplně stejně jako oni a že je to dlouhodobě neudržitelné.
TO ZMĚNILO MŮJ POSTOJ K SOBĚ, ŽIVOTU A PRÁCI!

BYLO NAČASE ZAČÍT DĚLAT VĚCI JINAK
Věděl jsem, že moje práce a život mají mnohem větší smysl než jen učit manažery, jak poskytovat zpětnou vazbu, aby se zlepšil výkon. Nebo stanovování rozvojových plánů se zaměřením pouze na plnění cílů. Mým posláním a cílem se stalo to, že jsem chtěl vytvořit a poskytnout lidem skutečný plán. Mapu, kde by mohli s dostatečným předstihem rozlišit, co se mění a co zůstává stejné. Aby lépe porozuměli sami sobě, vymezili si své hranice a dokázali realizovat své životní touhy a sny po svém. Mé úsilí a životní změny, které jsem provedl, vedly k definování Osobní autonomie. Nyní vím, že nestačí pouze řídit kariéru lidí nebo je připravovat na úspěch; je třeba jim také pomáhat budovat dovednosti, které potřebují k tomu, aby mohli žít smysluplný život. Díky svým zkušenostem, chybám, úspěchům a neúspěchům jsem se naučil, že není vždy snadné nebo možné dosáhnout svých cílů tak rychle nebo tak dokonale, jak byste si přáli. Ale s trpělivostí a vytrvalostí můžete dosáhnout čehokoli!

ROZHODNUL JSEM SE, TYTO PRINCIPY UPLATNIT V OSOBNÍM I PROFESNÍM ROZVOJI.

Osobní autonomie není jen pojem, je to životní styl.

Jde o to vědět, kdo jste, a být věrný sám sobě. Jde o to, abyste si stanovili limity a hranice, ale zároveň měli tvůrčí sílu udržet si nadhled, najít východiska a určit směr. Osobní autonomie je o vytrvalosti, soustředění a nezdolnosti - dává vám sílu překonávat překážky i za těch nejtěžších okolností. Není to jen rutina a dřina; jde o to žít s vášní namísto rezignace a demotivace. Osobní autonomie není jen nástrojem, ale stává se vaším životním stylem – protože tím nejdůležitějším ve vašem životě jste VY! A CHCI JI S VÁMI SDÍLET! Svět potřebuje více lidí, jako jste VY! Svět potřebuje lidi, kteří se postaví za sebe a své názory, i když jsou kvůli tomu nepopulární. Lidi, kteří se nebojí zpochybnit to, co je zavedené a zavedené, protože věří, že to lze udělat lépe - podle nich.

Reference

Spolupráce s Dušanem posunula myšlení našich vedoucích k propojení našich týmů a talentů s aspiracemi a strategickými iniciativami organizace. Dušan je akcelerátor pozitivní transformace, který využívá měnící se prostředí v našem podnikání.

Michal Jurča - Člen představenstva - BENU Česká republika a.s.

Dušan má skvělé zkušenostmi v oblasti rozvoje obchodních dovedností, finanční gramotnosti, budování byznysových vztahů a spolupráce. Velmi oceňuji proaktivní přístup a jeho velkou zkušenost s obchodní praxí, která pomohla našim zástupcům vidět věci z jiného úhlu pohledu.

Michal Vondrák - Manažer rozvoje - Palírna U Zeleného stromu a.s.

Dušan změnil myšlení našeho prodejního týmu tak, aby zvýšili úroveň spolupráce a rozšířili partnerství s našimi klienty, aby přinesli sdílenou přidanou hodnotu.

David Podhajský - Obchodní manažer - ČEZ ESCO, a.s.

Dušan je zdrojem neotřelých nápadů a tipů, jak propojit teorii z praxí. Dušan je inspirátorem a spolehlivým parťákem nejen pro osobní rozvoj, ale i v otázkách zajištění materiální stability a osobní prosperity.

Vratislav Hložek - Oblastní manažer - Heineken s.r.o.

Dušan je vynikající profesionál se skvělými mezilidskými dovednostmi a rozsáhlými zkušenostmi z praxe. Jeho proaktivní přístup učinil naše workshopy velmi produktivním a přinesl mnoho užitečných nástrojů v našich každodenních činnostech. Dušan umožňuje snadno spojovat lidi a rozvíjet jejich dovednosti v oblasti silných a slabých stránek. Bylo by potěšením znovu spolupracovat s Dušanem na dalších projektech rozvoje lidí.

Marcin Bryniak - Generální ředitel - MECALUX a.s.
O mně

Kontaktní formulář

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše