Autonomní Leadership

Potřebujete dosáhnout výsledků, ale máte problém udržet své lidi na palubě?

Máte někdy pocit, že musíte vést chvílemi nadšený, chvílemi neangažovaný a snadno rozptýlený tým?

Chcete jako vedoucí pracovník provést změny - ale přemýšlíte, jak těžké to bude?

Co kdybych vám řekl, že existuje řešení?

Řešením je přístup, který se zaměřuje na lidi, místo aby pracoval tvrději nebo chytřeji sám.

Je čas zahodit neefektivní styly vedení, zejména když se zdá, že každý jde jiným směrem. Pomáháme vedoucím pracovníkům vytvořit kulturu, která je inspiruje k samostatnosti zaměstnanců. Využíváme neurovědu a pozitivní psychologii k uvolnění lidského potenciálu.

Náš program Autonomní Leadership je o vedení lidí k úspěchu a samostatnosti. Nejlepšími lídry jsou ti, kteří dokáží dát ostatním možnost, aby se sami rozhodovali a dosahovali výsledků. To znamená dát jim samostatnost a svobodu dělat to, o čem vědí, že pro ně bude nejlepší.

Bez ohledu na to, jaký styl vedení využíváte, v prostředí, kde se jedná o dosahování výsledků a vzájemné spolupráce existují některé základní lidské kvality, které od členů týmu očekáváte.

Jsou to především důvěra a zápalení pro věc, nasazení, komunikace, tah na bránu, samostatnost, úsudek, rozhodování, přesnost atd…. Dobrý vedoucí nechce jen vysoce výkonné zaměstnance - chce vysoce výkonné zaměstnance, které baví to, co dělají!

Aby, mohli zaměstnanci tyto kvality ukázat potřebují pracovat v prostředí, které jim to umožní. Takové prostředí je tipické tím, že se zaměstnanci mohou cítit svobodně a mohou jednat sami – a mají pocit, že mohou o své práci rozhodovat, aniž by se museli nejdříve poradit s manažery.

Tomu se říká osobní a týmová autonomie.

Co vlastně znamená?

Slovníková definice autonomie zní "nezávislá samospráva". Co to ale znamená, když mluvíme o kontextu organizace a vedení?

Znamená to, poskytnout zaměstnancům mandát rozhodovat sami za sebe, aniž by byli v hledáčku mikrořízení.

Znamená to umožnit lidem svobodně růst a rozvíjet své dovednosti, být kreativní a inovativní ve svém pracovním prostředí.

Znamená to předávat nejenom zodpovědnost, ale poskytovat podporu, zdroje a motivovat. 

Chceme, aby lidé byli samostatní a zapáolení pro věc, protože to znamená, že mají pocit, že mají kontrolu nad výsledkem své práce (a budou do ní tedy více investovat). Znamená to také, že pokud se něco pokazí, budou schopni to sami napravit, místo aby hledali pomoc shora.

Pro koho je kurz určen: Manažeři s praxí v oblasti vedení lidí, kteří potřebují identifikovat, rozvíjet a reflektovat svůj potenciál v oblasti leadershipu.
Délka kurzu: 2 dny
Kdo kurz vede: Dušan Sameliak
Místo konání: JVC Pulse Studio - Chemická 519, Praha - Kunratice
Jazyk: Čeština
Cena: 12.600,- Kč. Cena zahrnuje 2 školicí dny, tréninkové materiály, náklady na školící místnost a techniku.
Termíny:
29.8.2023 9:00 - Přihlásit se

Po absolvování kurzu získáte:

Různé formy současného leadershipu v kontextu autonomní organizace.
Pochopení co ze mě (NE) dělá leadera.
Nastavení vlastního stylu leadershipu v prostředí autonomní organizace.
Rozvoj současných a skrytých kompetencí leadera.
Analýza zdrojů osobní autonomie leadera a jejich vhodná kombinace při krátkodobém a dlouhodobém zatížení.
Nalezení vnitřní autonomie leadera postavené na schopnosti vědomě kombinovat plné nasazení se záměrným zpomalením.
Rozvoj schopnosti motivovat, posilovat ostatní a vést je k dosažení požadovaného výkonu.

Nejčastější dotazy

DEN 1 - 11.5.2023 od 9:00 do 17:00
DEN 2 - 12.5.2023 od 9:00 do 17:00

Co říkají klienti a účastníci kurzů

Spolupráce s Dušanem posunula myšlení našich vedoucích k propojení našich týmů a talentů s aspiracemi a strategickými iniciativami organizace. Dušan je akcelerátor pozitivní transformace, který využívá měnící se prostředí v našem podnikání.

Michal Jurča - Člen představenstva - BENU Česká republika a.s.

Dušan má skvělé zkušenostmi v oblasti rozvoje obchodních dovedností, finanční gramotnosti, budování byznysových vztahů a spolupráce. Velmi oceňuji proaktivní přístup a jeho velkou zkušenost s obchodní praxí, která pomohla našim zástupcům vidět věci z jiného úhlu pohledu.

Michal Vondrák - Manažer rozvoje - Palírna U Zeleného stromu a.s.

Dušan změnil myšlení našeho prodejního týmu tak, aby zvýšili úroveň spolupráce a rozšířili partnerství s našimi klienty, aby přinesli sdílenou přidanou hodnotu.

David Podhajský - Obchodní manažer - ČEZ ESCO, a.s.

Dušan je zdrojem neotřelých nápadů a tipů, jak propojit teorii z praxí. Dušan je inspirátorem a spolehlivým parťákem nejen pro osobní rozvoj, ale i v otázkách zajištění materiální stability a osobní prosperity.

Vratislav Hložek - Oblastní manažer - Heineken s.r.o.

Dušan je vynikající profesionál se skvělými mezilidskými dovednostmi a rozsáhlými zkušenostmi z praxe. Jeho proaktivní přístup učinil naše workshopy velmi produktivním a přinesl mnoho užitečných nástrojů v našich každodenních činnostech. Dušan umožňuje snadno spojovat lidi a rozvíjet jejich dovednosti v oblasti silných a slabých stránek. Bylo by potěšením znovu spolupracovat s Dušanem na dalších projektech rozvoje lidí.

Marcin Bryniak - Generální ředitel - MECALUX a.s.
Realizované projekty
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše